Senoviniai papuošalai

Šiais laikais esame įpratę matyti, jog žmonės nešioja įvairius papuošalus. Jūs taip pat ko gero puošiatės vienais ar kitais papuošalais. Labiausiai paplitę bei mėgstami ko gero yra auskarai ar apyrankės, jei kalbama yra apie moteriškus papuošalus, jei vardinti vyrų mėgstamus papuošalus, tuomet reikėtų išskirti laikrodžius, grandinėles. Tačiau papuošalai populiarūs yra ne tik šiais laikais, dar senų senovėje, prieš šimtus metų, žmonės taip pat puošėsi, tik, žinoma, to meto papuošalai buvo visai kitokie, nei yra dabar, tačiau taip pat galima aptikti ir šiokių tokių panašumų tarp senovėje nešiojamų bei šiais laikais populiarių papuošalų. Taigi, kalbat apie senovinius papuošalus, pirmiausia vertėtų paminėti jų reikšmę, bei priežastis, dėl kurios žmonės puošėsi.

Dauguma viduramžiais bei dar ankstesniais laikais nešiojamų papuošalų turėjo savo paskirtį. Žmonės dažniausiai nešiodavo įvairius pakabukus, jie vadinami amuletais. Tokius amuletus žmonės nešiodavo, nes buvo tikima, jog šie papuošalai apsaugo nuo įvairių nelaimių. Be amuletų žmonės taip pat puošėsi ir kitais papuošalais, tokiais kaip žiedai ar vėriniai. Šie papuošalai yra mėgstami ir šiomis dienomis, tačiau jų išvaizda gerokai skiriasi nuo tų, kokie buvo gaminami anksčiau. Senovėje papuošalai dažniausiai būdavo gaminami iš gamtos, tai yra gyvūnų bei augalų suteiktų žaliavų. Plačiausiai naudojamos medžiagos buvo gyvūnų ragai, kaulai, taip pat neapsieinama buvo ir be odos. Odiniais papuošalai dažniausiai puošdavosi moterys, vaikai.

O vyrai mėgdavo pasipuošti iš savo sumedžioto laimikio kaulų ar ragų pagamintais papuošalais. Bėgant amžiams bei išmokus apdirbti metalą atsirado ir metaliniai papuošalai. Tai taip pat būdavo įvairūs vėriniai, žiedai moterims, bei amuletai, apyrankės vyrams. Šie papuošalai dažniausiai išsiskirdavo ne tik savo originalia forma, tačiau ir ornamentais, kuriais buvo išmarginti beveik visi papuošalai. Taigi, puoštis mėgsta ne tik šiuolaikinė visuomenė, tačiau tai darė ir senovėje gyvenę žmonės. Senoviniai papuošalai išsiskirdavo savo įmantriais ornamentais bei turėdavo ypatingą reikšmę juos nešiojantiems žmonėms. Taip pat, jie buvo gaminami iš visai kitokių medžiagų, tai dažniausiai būdavo oda, kaulai, ragai, o kiek vėliau ir geležis.


Comments are closed.