Ką bendro turi papuošalai, žaislai ir bendravimas su vaikais?

Kaip vaikus paskatinti tvarkytis ?

dideli pliusiniai zaislaiIr išties žodis įtikinti čia derėtų daug labiau nei versti. Bandydami priversti, mes dažniausiai pasiekiame visiškai priešingą variantą, kai kyla dar didesnis noras priešintis ir greičiausiai visa tai pasibaigia riliniu ginču. Žinoma, dėl laiko ar kantrybės stokos nevisada galime sau leisti išbandyti tam tiktas technikas, padėsiančias mažuosius įtikinti susitvarkyti žaislus, rūbelius, bet nors retkarčiais vertėtų pasistengti ir galbūt ateityje pastebėsite teigiamus pokyčius.

Visų pirma tvarkymasis neturi būti kančia. Pripažinkime, net mes, suaugusieji ne itin mėgstame namų ruošos, ją vis atidėliojame, tad ką jau kalbėti apie vaikų kaprizus. Viską sujaukti lengvą, bet štai vėl sudėlioti į vietas jau lyg misija neįmanoma. Šiuo atvejų į tokias situacijas reiktų pažvelgti  kūrybiškiau. Paprasčiausia turbūt būtu paskatinti mažylį salumynais, animaciniais filmukais ar skiriama valanda prie kompiuterio, tačiau yra ir įdomesnių variantų. Pavyzdžiui pasiūkyti atžalai sudėliojus kaladėles tvarkingai į maišus ar dėžes eiti kartu žaisti kamuoliu. Atrodo visiškai primtyvu, bet vaikams ypač svarbus dėmesys, juolabiau gaunamas iš tėvų, tad neretai dėl jo mažieji pasirengę nuversti kalnus.

Kitas variantas įrengti atskiras lentynas. Kiekvienos rūšies žaislas tegul turės tik jam skirtą vietą. Tarkim dideli pliušiniai žaislai, meškinai auksčiau, o žemiau mašinėlės ar lėlytės. Tai daug geriau, nei perpildytos daiktų dėžės, kuriose viskas vos ne vos telpa. Tada procesas užtruks žymiai trumpiau it nevers kelti nepasitenkinimo scenų.

Prigalvokite linksmų žaidimų padėsiančių tvarkymosi minutes pralėkti nė nepastebimai. Aišku, svarbu, kad ir patys įsitrauktumėte, palaikytumėte vaiką taip rodydami tinkamą pavyzdį. Kartais galima ir truputi pagąsdinti tarkime išnesšus mylimiausią  didelį meškiną pasakant, kad pastarasis labai nuliūdo dėl netvarkos kambaryje, todėl nusprendė išeiti. Vaikai žaislus priima kaip gyvus sutvėrimus, savo draugus ir tokia taktika gali suveikti, tik nepiktnaudžiaukite baime.

Galiusiai, išeitimi gali būti ir pliusų rinkimo sistema. Sukonstruokite patrauklų plakatą ar lentą ant kurių , dėliosite tam tikras figūrėles, kas reikš išpildytą sąlygą susitvarkyti. Na, o atlygiui susigalvokite kažką tikrai originalaus ir jį nuolatos keiskite. Bet mes vis dėlto manome, kad didelis meškinas būtų geriausia dovana 🙂


Comments are closed.